Z kolei wymiana powietrza w pomieszczeniu, niweluje cokolwiek w czymkolwiek,
bez względu na usytuowanie...
WM wyciąga powietrze,a nie promieniowanie podczerwone. To ostatnie dotrze do każdej płaszczyzny w polu widzenia GS.
WM zintensyfikuje jedynie wymianę ciepła z powierzchni grzejnika sufitowego na drodze konwekcji wymuszonej, o ile kratka wywiewna znajduje się w pomieszczeniu z GS. Jeżeli nie to ten problem nie występuje.po co Ci jakiś odpowietrznik ? nie komplikuj prostych rzeczy. u mnie wszystkie pętle ściennego działają tylko na jednym odpowietrzaczu zainstalowanym przy rozdzielaczu. oczywiście, wszystko było odpowietrzane przy uruchomieniu.Można (wskazane) zamontować siłowniki na rozdzielaczu oraz termostaty w pomieszczeniach.najwiekszym problemem z takim ogrzewaniem sa wlasnie straty do sciany, nawet przy dobrej izzolacji termicznej z zewnatrz i wlasnie dlatego pomyslalem o styropia ie pod rurkami. Podwieszenie rurek na tym jest wg mnie malym problemem, a tynk mozna polozyc na rapicy.
https://itvaniqua.blogspot.com/ |
Kilku dceptykow w tym watku pisze o glownie jednym minusie - stratach do sciany.
Stad moje pytanie - skoro mam sie bac strat do sciany, dlacsego nie odizolowac jej dodatkowo od wewnatrz tak jak przy podlogowce?
Tynk może być cem.-wap. z siatką z włókna szklanego o wielkości oczek 7mmx7mm. Zakładka siatki 10cm, na granicy pow.ogrzewanej z nieogrzewaną 25cm. Tynk nakładać w dwóch warstwach mokre na mokre. Minimalna grubość tynku ponad rury to 10mm.
W fazie wiązania tynku rozpocząć ogrzewanie przez minimum 12h, maksymalną temperaturą zasilania.Po pierwsze z czego ma się wziąć powietrze w instalacji?
Po drugie prędkość wody w rurce powinna zapewniać porywanie bąbelków powietrza (nastawy).
Również mieliśmy taki przypadek, że nie było czym grzać i przy ogrzewaniu ściennym Lago (miedziane) nie zauważyliśmy spękań tyku.
Wygrzewanie mokrego tynku ma za zadanie go spękać aby tynkarza mogli go "poprawić" - to jest normalna procedura.
Warto zrobić dylatacje.
a wracając do Twojego pytania, to oczywiście, że możesz łączyć a nawet powinieneś, skoro po podłodze Ci brakuje.Czy mógłby ktoś udzielić mi informacji na temat umieszczania odpowietrzników przy ogrzewaniu ściennym. Hydraulik który ma u mnie robić m.in. takie ogrzewanie twierdzi , że odpowietrzanie nie jest potrzebne , że taka instalacja tak jak podłogówka się nie zapowietrza , ale jak będę się upierał to zrobi odpowietrzenie na dole rurki odpływowej. Nie znam się na tym , ale wydaje mi się , że raczej taki odpowietrznik powinien być zrobiony na "górze" całego układu, ale może się mylę .Pytam bo nie znalazłem odpowiedzi na forum . Drugie pytanie to o regulację temperatury . Czy powinien być zawór na takiej ścianie ( hydraulik twierdzi , że mogę regulować w rozdzielaczu) . Trzecie pytanie czy tynk może być zwykły cementowo- wapienny , taki z agregatu(gotowa mieszanka np baumit) http://anxenicalbe.blogspot.com
Zaletą podłogówki jest to, że zanim ciepło z niej emitowane ucieknie, po drodze
załapiemy się my i przedmioty na jego drodze. Z sufitu może nie dotrzeć, bo
wydmuchamy je np WM. Stąd wzięło się moje przypuszczenie, że sufit musi
bardziej "dawać" niż podłoga. Na chłopski rozum oczywiście biorąc...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz