środa, 10 lutego 2021
różne wnioski
Dla tych, którzy chcą się nauczyć czegoś nowego mam jeszcze jeden film, opisujący badania nad skrajnymi upodobaniami politycznymi wśród wyborców (jakie mają wartości życiowe itp) - polecam, otwiera oczy. Po tym filmie polityka nie będzie już nigdy taka sama dla Was, co więcej zrozumiecie, że nie warto się kłócić z rodziną, z innej opcji politycznej, za to warto im rzucić ten film :)
w skrócie - konserwatyści są w stanie poświęcić ludzi w obronie okopanej idei i nie lubią zmian, liberałowie uważają, ze warto wywołać rewolucję dla obrony słabej jednostki bo nie boją się zmian, co ciekawe na całym świecie działa to tak samo i jest oparte na konkretnych wartościach, które wyznają ludzie (są wykresy)Powiedz to babinie która ma te całe komputery taa gadzie słańce nie dochodzi. To samo mażesz powiedzieć o ludziach którzy świadomie rezygnują z narażania się na styczność z tym natłokiem informacji. Po przyswajać wszystko jak leci i narażać swoje zwoje mózgowe na przepalenie a psychikę na stresy. Lepiej nie wiedzieć ... ile głupoty panuje na swiecie i czytać łacińskie sentacje albo bajki Lafontaine. Od czasu takiego Marka Aureliusza czy Lafontaine o kondycji człowiek i ludzkości jako takich niewiele nowego powiedziano To zdanie to dobry przykład manipulacji :) Twój sposób retoryki to gra na emocjach, oczywiście nie chodzi o sam cytat bo to tylko cytat, ale o kontekst jego zastosowania. W tym przypadku na moją litanie argumentów odpowiadasz jednym cytatem. Wyprowadzasz atak, który nie ma żadnego sensu, Jest cytatem wyrwanym bez kontekstu, bez argumentów, bez wartości merytorycznej. Technikę, którą zastosowałeś, często stosują politycy. Kiedy w rozmowie z politykiem pokazuje mu się fakty, argumenty, dokumenty, https://udraznianie.sprzedajemy.pl/ polityk np. PIS odpowie "A bo za PO to ukradli tyle i tyle". Ma to powodować emocje u odbiorcy, fakty nie są istotne.Zasadniczym celem naukowym recenzowanej dysertacji było zbadanie czy i w jaki sposób pole magnetyczne wytwarzane przez stałe magnesy neodymowe wpływa na adsorpcję soli sodowej kwasu 3-(4-anilinofenylazo)benzosulfonowego) (tzw. żółcieni metanilowej, czyli znanego powszechnie barwnika kwasowego) na powierzchni wybranymateriałów węglowych. Doktorant postawił sobie również kilka dodatkowych celów, wśród których należy wymienić przede wszystkim: - opracowanie procedury statystycznej analizy danych pozwalającej na wybór optymalnego modelu teoretycznego opisującego uzyskane w trakcie badań dane eksperymentalne, a także wyznaczenie obszarów ufności parametrów tego modelu w celu stwierdzenia, czy różnica pomiędzy układami jest statystycznie istotna; - walidacja skuteczności zaproponowanego algorytmu analizy danych na przykładzie sorpcji L- i D-fenyloalaniny na powierzchni pirolizowanego grafitu; - porównanie kinetyki i mechanizmu sorpcji żółcieni metanilowej na powierzchni grafitu oraz komercyjnego węgla aktywnego w polu geomagnetycznym i polach czterech magnesów stałych.
Tematyka recenzowanej rozprawy jest w moim odczuciu bardzo interesująca, gdyż dotyczy ona istotnego aspektu, zarówno pod względem naukowym, jak i technologicznym, jakim jest określenie wpływu pola magnetycznego na przebieg różnego typu procesów chemicznych, jak również na właściwości fizykochemiczne materiałów. Jak słusznie zaznaczył we wstępie Autor pracy, zagadnienie to jest obiektem zainteresowań wielu grup badawczych na całym świecie. Pomimo kilkudziesięciu lat badań prowadzonych w tym kierunku, nadal mamy do czynienia z wieloma niespójnymi teoriami na temat wpływu pola magnetycznego na mechanizm wielu reakcji. Co więcej, uzyskiwane wyniki badań bardzo często nie są poparte odpowiednią analizą statystyczną (między innymi w przypadku sorpcji różnego rodzaju zanieczyszczeń na powierzchni adsorbentów węglowych i niewęglowych) co prowadzi w wielu przypadkach do formułowania całkiem sprzecznych wniosków.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz