Tyle że ciepło rozchodzi się w obu kierunkach zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz przegrody i trzeba go dostarczyć więcej w jednostce czasu niż w przypadku podłogówki.To jest takie samo pytanie jak to co jest cięższe 1kg pierza czy 1kg ołowiu.
Pojemność cieplna porothermu i betonu jest taka sama, tyle że jastrychu jest ok. 6cm, a porothermu 25cm + 3cm tynku. Co zakumuluje więcej ciepła i będzie miało większą bezwładność cieplną odpowiedz sobie sam.Mam zbyt małą powierzchnię grzewczą na podłodze w łazienkach i chciałbym część pętli z podłogi położyć na ścianie.Nie jest to czasem tak, że podłogówka, dzięki swojemu uprzywilejowanemuPodobnie jak podłogówka również ogrzewanie sufitowe może działać na dowolnych temperaturach.
Powietrze w obu przypadkach ogrzewa się tylko od powierzchni stałych, z których emitowane jest promieniowanie podczerwone oraz od tych na które pada promieniowanie podczerwone.
Te rysunki są trochę przejaskrawione, ponieważ trzeba pamiętać, że charakterystyki w obu przypadkach zawierają się w przedziale +-2*C wzdłuż wysokości pomieszczenia. Decydujące znaczenie ma jak zwykle gęstość mocy emitowanej z płaszczyzny grzewczej, które rzecz jasna zależy od temperatury wody w wężownicy, ale również od oporu przewodzenia ciepła warstw nad wężownicą w kierunku przepływu strumienia ciepła. Z natury rzeczy ogrzewanie sufitowe ma znacznie mniejsze opory na drodze przepływu ciepła niż podłogówka, za to ma większą akumulacyjność ciepła, która wpływa na jego większą bezwładność w stosunku do podłogówki, częściowo niwelowaną poprzez naturalną lub wymuszoną wymianę powietrza w pomieszczeniu.
Ogrzewanie ścienne powinno mieć temperaturę wyższą, tak by skutecznie
zadziałało promieniowanie podczerwone? Oczywiście sufit, w tych moich
gdybaniach, powinien mieć temperaturę najwyższą ? Zaznaczam, że sobie
gdybam, widząc,że mam do czynienia z osobami dość w temacie zaawansowanymi...
Czy są jakieś przeciwskazania?Od kiedy cięższe idzie do góry. Raczej odwrotnie ,chłodne powietrze opadnie na dół obniży jeszcze temperaturę w dolnej strefie a te zużyte cieplejsze nadal będzie kłębić się pod sufitem.A co to za wentylacja co ma tylko nawiewy. W czasie wędrówki przez pomieszczenia i tak powietrze ogrzeje się i pod sufitem w innym pomieszczeniu będzie tak samo ciepłe ,wszystkie pomieszczenia będą miały ścienne ogrzewanie więc rozkład temperatur będzie identyczny .
Pętla około 70 m i 10-15 m z tego na ścianę. Średnica rurki 16mm, na ścianie w najwyższym punkcie byłby odpowietrznik.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz